Ця проблема є актуальною, тому що близько половини опитаних дітей в Україні вважають себе недостатньо захищеними державою від жорстокості, знущання, брутального поводження, викрадення та продажу, від сексуальної експлуатації-38%, від примусу до підневільної, непосильної, надмірної чи небезпечної праці -34%,від вживання наркотиків-43%. Насильство в сім’ї - серйозна і поширена проблема в світі. Воно впливає на життя дітей і підлітків: третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім’ї.
До емоційних проблем таких дітей можна зарахувати: підвищену агресивність, знижений настрій, депресію, тривожність, страхи, нестійкість емоційної системи. У тоталітарних сім’ях, де прийняті директивні, жорсткі форми виховання або дитину надмірно опікують, не враховуються потреби та психоемоційні особливості дитини, батьки не усвідомлюють жорстокої поведінки з дітьми. Вони вважають, що жорсткі умови виховання корисні, і не розуміють, що це негативно впливає як на психіку дитини, так і на стан її соматичного здоров’я.
Ми приєдналися до Всеукраїнської акції «Стоп насильству!» і провели з учнями 7-8 класів тренінг, який допоміг нам зрозуміти та виявити проблеми, які виникають у дітей та батьків. Ми використали різні методи роботи для виявлення проблем - анкетування, ігри, ісценування ситуацій. Надалі ми будемо організовувати більше таких теплих та відвертих зустрічей, які допоможуть уникнути прикрих ситуацій у майбутньому.
|