15 березня 2017 виповнюється 78 річниця з дня проголошення незалежності Карпатської України. 1939 року 15 березня Сойм Карпатської Русі проголосив незалежність Республіки Карпатська Україна і прийняв "Перший конституційний закон Карпатської України", у якому були задекларовані назва нової держави, форма політичного устрою (парламентська республіка), державна мова (українська), прапор (синьо-жовтий), герб (тризуб) і гімн («Ще не вмерла Україна»).
Проголошення незалежності Карпатської України дало привід Угорщині вимагати виведення чехословацьких військ із Закарпаття. Натомість уряд Чехії віддав наказ атакувати угорські гарнізони в районі Мукачева. Чеська атака була відбита, і у ніч на 16 березня угорські війська перейшли у контрнаступ і до кінця 17 березня зайняти всю територію Карпатської України. У ніч на 17 березня останні чехословацькі війська залишили Хуст і відступили до румунського кордону. Разом з ними перебував і президент Волошин, який емігрував до Румунії, а потім до Праги. Останній опір захисників Карпатської України було подолано 18 березня.
На жаль, березневі події принесли людські втрати. А все лише для того, щоб зберегти рідну мову і її традиції, які є близькі кожному русину. Звісно, краще було б жити, не підкоряючись чужій державі, але вибору на той час не було. Прикро знову згадувати одну з подій, при якій постраждали українці, терплячий та мужній народ. 14 березня ми разом із учнями школи провели виховні години у кожному класі та дивилися документальний фільм "Срібна Земля Підкарпатської України" для того, щоб виховати в учнів повагу до Батьківщини та свого народу, який багато перетерпів. |