Кризові явища в українському суспільстві призвели до зростання куріння, вживання алкоголю та психоактивних речовин, розширивши витоки дитячого неблагополуччя. Ці явища отримали назву “шкідливі звички”; стали широко розповсюджені сьогодні в молодіжному середовищі та мають величезний вплив на життя підлітків будь-якої вікової групи.
У зв'язку зі збільшенням таких асоціальних явищ серед неповнолітніх - профілактично-корекційна робота є основним напрямком виховної роботи нашого закладу. Головне завдання всіх профілактичних заходів щодо шкідливих звичок - це формування в дітей свідомого негативного відношення до вживання тютюну, алкогольних напоїв та наркотичних речовин.
З метою формування в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його ціннісної значущості в нашому навчальному закладі проведено наступні заходи:
- вчитель основ здоров'я Шваб І.О. розповіла учням про переваги здорового способу життя, наголосивши на тому, що здоровий спосіб життя – це найбільш перспективний напрямок збереження здоров’я, який дає свої позитивні результати, познайомила учнів з основними напрямками збереження і підтримання в належній формі свого здоров'я і організму в цілому;
- практичний психолог Панкова Н.М. виготовила буклети «Памۥятка про наркотики» для наочної агітації та провела бесіди «Цінуй своє життя», наголосивши на тому, що найбільша цінність людини в житті — це здоров’я, яке потрібно берегти, адже його ні за які гроші не купиш.
- з метою формування в учнів уявлення про згубну дію на дитячий організм наркотичних речовин та з метою пропаганди здорового способу життя класні керівники провели класні години «Наркоманія – дорога в нікуди», «Шкідливі та вкрай небезпечні звички» .
Від того, наскільки успішно вдається сформувати і закріпити у свідомості принципи і навички здорового способу життя в молодому віці, залежить в подальшому вся діяльність, що перешкоджає розкриттю потенціалу особистості. Давайте боротися за те, щоб наше покоління, щоб наші діти і онуки жили у здоровій країні, адже що може бути дорожче ніж здоров’я. Давайте позбавлятися від шкідливих звичок!
|