У вівторок, 21 лютого, світ відзначав Міжнародний день рідної мови. Міжнародний день рідної мови був започаткований, щоб вшанувати пам’ять загиблих захисників бенгальської мови в Бангладеші. 21 лютого 1952 року влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відзначенням цього дня ЮНЕСКО хотіло привернути увагу світової спільноти до безправного становища поневолених народів, у яких гнобителі намагаються відібрати рідну мову. Україна - вже понад 20 років незалежна, але її рідна мова досі не почувається в безпеці.
Рідна мова – складне поняття. Особливо в сучасному світі. Міграційні процеси, мішані шлюби, люди виїжджають, приїжджають...Рідна мова – це мова вашого роду-племені. Не лише батька-матері, а й діда, прадіда... Це щось невіддільне від історії дитинства. Рідна мова – закладена в людині генетично. Людині значно легше її вивчити, ніж інші мови, вона в неї у крові.
Кожен рід, народ, який себе шанує, обов’язково плекає свою рідну мову. Мова – це засіб не виражати вже готову думку, а створювати її. Мова – не засіб, а діяльність. Добре розвинута мова допомагає людині творити її мовну особистість, збагачувати її. Разом з духом мова сягає божественного начала. Сьогодні про мову говорять не лише мовознавці. Це категорія культури, етнології, соціолінгвістики... Мова – це витвір тисячоліть, її коріння - дуже глибокі.
Учні школи разом з вчителем української мови та літератури Переста Т.Й. приєдналися до Міжнародного святкування рідної мови. Вчитель української мови та літератури провела з учнями інтелектуально-розважальну гру "Я люблю Україну" в якій змагалися учні 5 та 6 класу. Урочисто прикрашений клас, цікаві завдання різного рівня важкості, з якими наші учні з легкістю справились. Лише з відривом в 1 бал перемогли учні 6 класу. Вітаємо переможців! |