Людське життя сповнене надій, сподівань, прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя. Нещасні випадки, що трапляються з людьми в побуті і на виробництві можуть призвести до втрати працездатності, обмежити фізичні можливості та кардинально змінити звичний спосіб життя. Завдання суспільства ― не залишити людину наодинці зі своїми проблемами, а надати всю необхідну допомогу для відновлення здоров`я, для полегшення фізичного та морального стану Ось уже 19 рік поспіль, 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю –встановлений резолюцією A/RES/47/3 Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно. Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя.
У Кленовецькій гімназії цей День не був поза увагою. Класним керівником 8 класу Т. Переста була проведена з учнями година спілкування на тему «Робіть те, що можете, тим, що можете, де ви є . (Франклін Рузвельт)»
Слова Франкліна Рузвельта – 32 презедента США - вчителька обрала невипадково темою. Адже ця людина стала президентом, будучи вже в інвалідному кріслі. Але факт інвалідності не заважав йому керувати величезною країною в важкі часи світової кризи та Другої світової війни. Його діяльність допомогла США стати на шлях розквіту, створення ООН — також його заслуга.
Під час години спілкування вчителька звернула увагу учнів та те, що «ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть співгромадяни, які потребують нашої допомоги та уваги».
Учні підготували повідомлення про відомих в історії особистостей, які мали дуже значимі проблеми зі здоров’ям, але про їхні досягнення знає кожна людина в світі і це не завадило їм стати дійсно «великими».
Не оминула вона і події, які відбуваються на Сході України. Скільки воїнів АТО стали інвалідами за цей час! Учням були представлені фотографії американського фотографа Майкла Стоукса із Лос-Анджелеса про ветеранів війни, яким довелося пережити
ампутацію кінцівок .
Тетяна Йосипівна звернула увагу присутніх на те, що цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. Треба пам’ятати, що кожна людина з інвалідністю – це така ж людина, як і без інвалідності.
Пропонуємо матеріали підготовлені до години спілкування: презентація "3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями" |